. theta healing ve Tüm Hastalıkların Zihinsel Nedenleri

Louise Hay

Larenjit: (Öfkeden konuşamamak. Otoriteye kızgınlık. Konuşmaktan korkmak.)

İstediklerimi rahatlıkla dile getiriyorum. Kendimi ifade edebiliyorum.

Lenf Bezleri: (Aile çatışmaları, kavgalar. Çocuk istenmediğini hissediyor.)

İstenen, hoş karşılanan ve çok sevilen bir çocuğum.

Lösemi:(İlham ve yaratıcılığın hunharca yok edilmesi. Ne yararı var?) Geçmişteki sınırlılığımı aşıp, şimdiki anın özgürlüğünü yaşıyorum. Kendim olmakla güvencedeyim.

Makat – Basurlar, Makat Ağrısı, Apsesi, Fistül Kanaması, Kaşınması: (Salıverme noktası. Yük, çöp boşaltma yeri. Suçluluk duygusu.  Cezalandırılma arzusu duyma. Kendini yeterince iyi bulmama. Bırakmak, salıvermekle istemediğimiz bir şeyle ilgili kızgınlık. Değersiz şeyleri tümüyle bırakmamış olma. Geçmişin çerçöpünden hala etkilenme. Öfke ve düş kırıklığı. Geçmişe ilişkin suçluluk duygusu. Vicdan azabı.) Hayatımda artık ihtiyaç duymadığım şeyleri kolayca ve rahatça bırakıyorum. Geçmiş geride kaldı. Şimdi kendimi sevmeyi ve onaylamayı seçiyorum. Bırakmak iyidir. Yalnızca artık ihtiyaç duymadığım şeyler bedenimi ve hayatımı terk ediyorlar. Geçmişi sevgiyle Tamamen bırakıyorum. Özgürüm. Ben sevgiyim. Yaşam sürecine güveniyorum. Hayatımda yalnızca doğru ve güzel şeyler gerçekleşiyor. Kendimi sevgiyle bağışlıyorum. Özgürüm.

Mantar hastalığı: (Başkalarının canınızı sıkmalarına, sizi sinirlendirmelerine izin vermeniz. Kendinizi yeterince iyi ya da temiz hissetmemeniz.)

Kendimi seviyor ve onaylıyorum. Hiç kimse, hiçbir yer ya da hiçbir şey benim üzerimde bir güce sahip değil. Özgürüm.

Marazi oluşumlar: (Eski incinmeleri, yaraları besleme. Öfke ve dargınlığı biriktirme.) Kolayca bağışlıyorum. Kendimi seviyor ve şükür düşünceleriyle ödüllendiriyorum.

Mastoid iltihabı: (Öfke ve düş kırıklığı. Olan bitenleri duymak istememe. Genelde çocuklarda ortaya çıkar. Anlayışı bozan korku.) Tanrısal huzur ve uyum beni kuşatıyor ve içimi kaplıyor. Ben (çöldeki) huzur ve neşe vahasıyım. Benim dünyamda her şey yolunda.

Meme rahatsızlıkları: (Kendini beslemeyi reddetme. Herkesi kendi önüne geçirme)

Ben önemliyim. Değerliyim. Artık kendime sevgiyle ve keyifle özen ve bakım gösteriyorum. Başkalarına kendileri olma özgürlüğünü tanıyorum. Hepimiz emin ellerdeyiz.

Meme kistleri, şişleri, ağrıları: (Aşırı annelik etme. Aşırı koruma. Zorbaca bir tutuma varan aşırı müdahale.)

Ben önemliyim. Değerliyim. Artık kendime sevgiyle ve keyifle özen ve bakım gösteriyorum. Başkalarına kendileri olma özgürlüğünü tanıyorum. Hepimiz emin ellerdeyiz.

Menopoz sorunları: (Artık istenmemekten korkmak. Yaşlanma korkusu. Kendini kabullenmeme.)

Hayatın tüm dönemlerinde dengeli ve huzurluyum. Bedenimi sevgiyle kutsuyorum.

Mide ekşimesi: (Korku. Korku. Korku. Sıkıştırıcı korku.) Rahatça ve bütünüyle soluk alıyorum. Emin ellerdeyim. Yaşam sürecine güveniyorum.

Mide bulantısı: (Korku. Bir fikri ya da deneyimi kabul edememe.)

Güvendeyim. Hayatın bana daima iyilikler getireceğine güveniyorum.

Mide ülseri: (Korku. Yeterince iyi olmadığına inanma. Birilerini hoşnut etmeye can atma.) Kendimi seviyor, beğeniyor ve onaylıyorum. Kendimle barış içindeyim. Ben harikayım. Hayat benimle anlaşma ve uyum içinde. Her gün, her an yeni’yi özümsüyorum. Her şey yolunda.

MİGREN – baş ağrıları: (Köşede sıkışıp kalma duygusu. Cinsel korkular. Kusursuz olma isteğiyle kendi üzerinde aşırı baskı yaratma. Epey bastırılmış öfke. Hayatın akışına direnme.) Kendimi hayatın akışına bırakıyorum ve hayatın tüm ihtiyaçlarımı kolayca ve rahatça sağlamasına izin veriyorum. Hayat benim için var. Hayat benim hayatım.

Mültipl skleroz – beyin ve omurilik dokularının sertleşmesi: (Zihinsel katılık, katı yüreklilik, demir irade, eğilmezlik, korku.) Sevecen, sevimli düşünceler seçerek sevecen, mutlu bir dünya yaratıyorum. Emin ellerde ve özgürüm.

Müzmin hastalıklar: (Değişmeyi reddetme. Gelecekten korkma. Kendini güvenlikte hissetmeme.)

Değişmeye ve gelişmeye hazırım. Şimdi kendime güvenli, yeni bir gelecek yaratıyorum.

Nasırlar: (Katılaşmış kavram ve düşünceler. Somut korkular.)

Yeni düşünce ve yolları görmek ve denemek güvenli. İyiye açığım. Yeni fikirleri ve yeni yolları görmek deneyimlemek güvenli (tehlikesiz) bir şeydir. Hayırlı olana açığım ve onu kabul ediyorum.

Nefes:(Hayatı içimizde hissetme yeteneği.). Hayatı seviyorum.

Nefes Kokması: (Kızgınlık ve intikam dolu düşünceler.)

Geçmişime sevgiyle sünger çekiyorum. Sadece sevgiyi dile getiriyorum.

Nefes sorunları: (Hayatı dolu dolu yaşamaktan korkmak. Yaşamda yeri olmadığını hissetmek.) Hayatı dolu dolu ve özgürce yaşamak en doğal hakkım. Sevilmeye layığım. Hayatı dopdolu yaşamayı seçiyorum.

Nefrit –Bright hastalığı- böbrek iltihabı: (Hiçbir şeyi doğru yapamayan bir çocuk gibi hissetmek. Başarısızlık.)  Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Değerli ve yeterli bir insanım. Hayatımda yalnızca doğru eylemler gerçekleşiyor. Eskiyi geride bırakıyorum ve yeniye hoş geldin diyorum. Her şey yolunda.

Narkolepsi – uyku bozukluğu: (Her şeyden uzaklaşma isteği. Aşırı korku. Burada olmayı istememek.) Kutsal bilgeliğin gücüne ve rehberliğine güveniyorum.

Nevralji – sinir ağrısı: (Bir suç için cezalandırma. Bir iletişim nedeniyle şiddetli ıstırap duyma ve kendine eziyet etme.)

Kendimi bağışlıyorum. Kendimi seviyor ve onaylıyorum. Sevgiyle iletişim kuruyorum.

Nezle: (Aynı anda çok fazla şeyin olup bitmesi. Zihinsel karmaşa, düzensizlik. Küçük incinmeler. ‘’her kış üç kez nezle olurum’’ türü inançlar.) Zihnimin gevşeyip rahatlamasına izin veriyorum. İçimde ve çevremde berraklık ve uyum var. Her şey yolunda.

Nöbetler: (Aileden, kendinden ya da yaşamdan kaçış.)

Ben evrende kendi evimdeyim. Emin ellerdeyim, esirgeniyor ve anlaşılıyorum.

Omurga: (Hayatın esnek desteği.) Hayat tarafından destekleniyorum.

Omurga eğriliği: (Hayata güvenmemek. Onursuzluk. Cesaretsizlik. Desteksizliğin korkusu. Hayatın desteğiyle akma yeteneğinden yoksunluk. Korku ve eski fikirlere tutunmaya çalışma. Hayata güvenmeme. Bütünlükten yoksunluk. Kesin kanılar edinme cesareti gösterememe.)  Tüm korkularımdan kurtuluyorum. Artık yaşam sürecine güveniyorum. Hayatın benim için var olduğunu biliyorum. Sevgiyle, kendinden emin ve dik duruyorum. Korkularımı yeniyorum. Bu, benim hayatım.

Omurilik Menenjiti: (Aşırı aile uyumsuzluğu. Kızgınlık ve öfke dolu bir ortamda yaşamak. Aşırı içsel karmaşa. Destek yoksunluğu.) Düşüncelerimde, bedenimde ve dünyamda barış yaratmayı seçiyorum. Güvenliyim ve seviliyorum.

Osteomiyelit- Kemik rahatsızlıkları: (Hayatın yapısından dolayı öfke ve düş kırıklığı. Kendini desteksiz hissetme.) Yaşam sürecine güveniyorum ve hayatla barış içindeyim. Emin ellerdeyim, korunuyorum.

Osteoporoz – kemik erimesi: (Hayatta artık hiçbir desteği kalmadığına inanma.)

Kendi kendimin desteğiyim ve hayat beni beklenilmedik, sevgi dolu yollardan destekliyor.

Ödem – şişkinlik, su toplaması: (Kimi ya da neyi bırakamıyorsun?) Geçmişi seve seve geride bırakıyorum. Bırakmak iyi ve güvenli (tehlikesiz) bir şeydir. Artık özgürüm.

Öksürükler: (Dünyaya bağırma arzusu. ’Beni görün! Beni dinleyin!’’)

Ben en olumlu biçimde önemseniyor ve takdir ediliyorum. Seviliyorum.

Ölüm: (Hayat sahnesini terk etmeyi temsil eder.)

Yeni deneyim düzeylerine doğru sevinçle ilerliyorum. Her şey yolunda.

Öpüşme hastalığı – pfeiffer hasta: (Sevgi ve takdir göremediği için öfke duyma. Artık kendini beğenmeme, kendini bırakma.)

Kendimi seviyorum, takdir ediyorum ve kendime bakıyorum. Ben yeterliyim.

Paget hastalığı –kemik iltihabı: (Kendine destek olacak hiçbir dayanağın, hiçbir kurumun kalmadığını hissetme.’’ kimse beni umursamıyor ‘’ inancı.)

Hayatın beni olağanüstü ve görkemli bir biçimde desteklediğini biliyorum. Hayat beni seviyor ve önemsiyor.

Pamukçuk:(Dudaklardan dökülmesi engellenen çirkin, suçlayıcı sözcükler.)

Sevgi dolu dünyamda yalnızca sevinç dolu deneyimler yaratıyorum. Değiştirmekte özgür olduğumu bilerek, verdiğim kararları sevgiyle kabul ediyorum. Güvenlik içindeyim.

Pankreas: (Hayatın tadını simgeliyor.) Hayattan tat alıyorum.

Pankreas iltihabı: (Reddetme. Hayat tatlılığını yitirmiş göründüğü için öfke ve düş kırıklığı hissetme.) Kendimi seviyor ve onaylıyorum ve tek başıma hayatımda tatlılık ve neşe yaratıyorum.

Parazitler: (Gücünü başkalarına teslim etme, onların idareyi ele geçirmelerine izin verme) Gücümü sevgiyle geri alıyor ve tüm parazitlerden kurtuluyorum.

Parmaklar: (Hayatın detaylarını simgeliyor.) Hayatın ayrıntılarıyla barış içindeyim.

– Baş parmak: (Akıl ve endişeyi simgeliyor.) Zihnim dingin.

– İşaret parmağı: (Ego ve korkuyu simgeliyor.) Güvendeyim.

– Orta parmak: (Kızgınlık ve cinselliği simgeliyor.) Cinselliğimle barış içindeyim.

– Yüzük parmağı: (Birlikte olma ve üzüntüyü simgeliyor.) Sevecen ve huzurluyum.

– Küçük parmak: (Aile ve sahte bir görünüm verme çabasını simgeliyor.)

Hayat ailesinde olduğum gibi görünüyorum.

Parkinson hastalığı: (Korku. Herkesi, her şeyi aşırı kontrol etme arzusu.)

Güvende olduğumu bilerek rahatım. Hayatım bana ait. Hayat benim için var ve yaşam sürecine güveniyorum.

Peptik ülser: (Yeterli olmama inancı. Başkalarını memnun etme kaygısı.)

Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Kendimle barışığım.

Pis kokan soluk –Ağız kokusu: (Yoz eğilimler, pis dedikoduculuk, çirkin düşünme.) Sevgi dolu, nazik ve dostça konuşuyorum. Ağzımdan yalnızca güzel sözler çıkıyor.

Piyore – diş eti iltihabı: (Bir türlü karar verememe yüzünden öfke duyma. Kararsızlık. Karakter zayıflığı.)

Kendimi beğeniyor ve onaylıyorum Aldığım kararlar benim için daima kusursuzdurlar.

Prostat sorunları: (Zihinsel korkuların erkekliği zayıflatması. Vazgeçmek. Cinsel baskı ve suçluluk. Yaşlanma korkusu.)

Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Gücümü kabul ediyorum. Ruhum daima genç.

Rahim: (Yaratıcılığın evini simgeliyor.) Bedenimle barışığım.

Raşitizm: (Duygusal beslenme eksikliği. Sevgi ve güven yoksunluğu.)

Güvenliyim. Evrenin ta kendisi olan sevgiyle besleniyorum. Emin ellerdeyim.

Romatizma: (Kurban. Hep haksızlığa uğradığını hissetmek. Hep benim başıma geliyor. Sevgi yoksunluğu. Kendini aldatılmış, mağdur edilmiş, kurban hissetme. Sevgi eksikliği ya da yokluğu. Kronik acılık. İçerleme.) Deneyimlerimi ben yaratıyorum. Kendimi ve başkalarını sevip onayladıkça, gittikçe daha olumlu deneyimleri hayatımda yaratıyorum.

Romatizmal artrit – eklem zarı iltihabı: (Otoriteyi ağır bir biçimde eleştirme. Kendini çok rahatsız edilmiş hissetme.)

Ben kendi kendimin otoritesiyim. Kendimi seviyor ve onaylıyorum. Hayat güzel.

Safra taşı: (Katı düşünceler. Lanetleme. Gurur) Geçmişi arkamda bırakmayı seçiyorum.

Sağırlık: (Reddediş. İnatçılık. Tecrit. Neyi işitmek istemiyorsun Beni rahatsız etme.)

Yüce sesi dinliyorum. İşittiğim her şey bana zevk veriyor. Her şeyle birim.

Salgı bezi rahatsızlıkları: (Harekete geçirici, ileriye yöneltici fikirlerin zayıf dağılımı. Kendini tutma, çekinme.) Gereksindiğim tüm Tanrısal fikirlere ve faaliyete sahibim. Hemen ileri doğru harekete geçiyorum.

Saman Nezlesi: (Duygusal tıkanma. Zamanla yarış. Suçluluk.)

Hayatın BÜTÜNÜYLE BİRİM. Her zaman hayata güven duyuyorum.

Sara: (Zulüm duygusu. Hayatı reddetme. Büyük bir mücadele verme duygusu. Kendine karşı zorbalık.) Hayatı sonsuz ve sevinçli olarak görmeyi seçiyorum. Ben sonsuzum, sevinçliyim ve barış halindeyim.

Sarılık: (İçsel ve dışsal önyargı. Dengesiz mantık.)

Kendim ve herkes için sevgi, anlayış ve şefkat duyuyorum.

Sedef hastalığı: (İncitilmekten korkma. Kendi duygularını uyuşturma. Duygularının sorumluluğunu kabullenmeyi reddetme.) Hayatın sevinçlerine karşı istekliyim. Hayatta benim için en iyi olanı hak ve kabul ediyorum. Kendimi seviyor ve onaylıyorum.

Selülit: (Çocukluk anılarına takılı kalmak. Geçmişteki kötülükleri unutamamak. İlerlemekte zorlanmak. Kendi yolunu çizme korkusu. Biriktirilmiş öfke ve kendini cezalandırma.) Herkesi affediyorum. Kendimi affediyorum. Tüm geçmiş acılarımı affediyorum. Özgürüm.

Sırt sorunları – üst: (Duygusal destek yoksunluğu. Sevilmediğini hissetmek. Sevgiyi göstermemek.) Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Yaşam beni destekliyor ve seviyor.

Sırt sorunları – orta: (Suçluluk. Sırta binen yükün altında ezilmek. Sırtımdan in.) Geçmişimi bırakıyorum. Yüreğimdeki sevgiyle hayatta ileriye doğru yol almayı seçiyorum.

Sırt sorunları – alt: (Parasızlık korkusu. Ekonomik destekten yoksunluk.)

Hayatın kendisine güveniyorum. İhtiyacım olan şey daima karşılanıyor.

Sıtma: (Doğayla ve hayatla olan dengeyi yitirme.)

Hayatın bütünüyle birlik ve denge içindeyim. Emin ellerdeyim

Siğil: (Küçük nefretler duyma. Çirkin olduğuna inanma.)

Tüm ifadesiyle hayatın sevgisi ve güzelliğiyim.

Sinir ağrısı (nevralji): (Suçu cezalandırmak. İletişim konusunda şiddetli üzüntü.)

Kendimi affediyorum. Sevgiyle iletişim kuruyorum.

Sinir krizi: (Ben merkezcilik. İletişim yollarını tıkamak.)

Yüreğimi açarak, açık ve sevecen iletişim kuruyorum.

Sinirlilik: (Korku, evham, mücadele, acelecilik. Hayata güvenmemek.)  Sonsuzluğun içinde yolculuk yaptığımı biliyorum. Her şeye zaman var. İçtenlikle iletişim kuruyorum.

Sinüs sorunları: (Çok yakın bir insandan tedirgin olmak.)

İçimde ve çevremde huzurlu ve uyumlu bir ortam var.

Sinüzit – yüzdeki kemik boşluklarının iç yüzünü kaplayan mukoza iltihabı:

(Yakın bir kişiye sinirlenme – sinirlendirici bir yakının varlığı) Huzur ve uyumun her zaman içimi kapladığını ve beni kuşattığını ilan ediyorum. Her şey yolunda.

Sistit – idrar torbası (mesane) iltihabı: (Endişe. Eski fikirlerin etkisi altında olma. Bırakmaktan, koyuvermekten korkma. Kızgın olma.) Eskiyi rahatça ve kolayca bırakıyor ve yeni ’ye ‘’hayatıma hoş geldin’’ diyorum. Emin ellerdeyim.

Sivilce: (Kendini kabul etmemek. Kendinden hoşnut olmamak.) Hayatın kutsal bir ifadesiyim. Kendimi şu anda olduğum gibi seviyorum ve kabul ediyorum.

Siyatik – Üst bacağın arka kısmı, arka bacağın dış tarafı ve siyatik siniri boyunca yayılan ağrı: (İkiyüzlü olma. Para ve gelecek için endişelenme.)

Benim için daha hayırlı olana doğru ilerliyorum. Her yerde benim için hayırlı şeyler var. Güvenlik içindeyim. Korunuyorum.

Siyah noktalar: (Kirli ve sevgisiz hissetmek.) Kendimi seviyorum ve onaylıyorum.

Soğuk algınlığı: (Aynı anda birden çok şeyin birden olması. Zihinsel karışıklık. Küçük incinmeler. “Her kış üç kez soğuk algınlığına yakalanırım” türünden inançlar.)

Gevşemeye ve düşüncelerimin berraklaşmasına izin veriyorum. İçimde ve çevremde berraklık ve uyum var.

Spazmlar: (Korku yüzünden düşüncelerimizi sıkıştırma.)

Serbest bırakıyorum gevşeyip rahatlıyorum. Emin ellerdeyim.

Şeker hastalığı – diyabet: (‘’Keşke öyle olsaydı’’ düşüncesinden kaynaklanan özlem. Yönetmek için büyük bir ihtiyaç duyma. Derin keder. ‘’geriye hiçbir hoşluk, tatlılık kalmadı’’ duygusu.) Bu an sevinçle dolu. Şimdi bugünün hoşluğunu, tatlılığını hissetmeyi seçiyorum.

Şişmanlık: (Korunma isteği. Aşırı duyarlılık. Çoğunlukla korkuyu temsil eder ve kişinin korunma ihtiyacı duyduğunu gösterir. Korku gizli bir öfkeyi ve bağışlamaya gösterilen direnci saklayan bir örtü de olabilir.) Ben Tanrısal Sevgi tarafından korunuyorum. Daima emin ellerdeyim. Büyümeye ve hayatımın sorumluluğunu üstlenmeye hazırım. Diğerlerini bağışlıyorum ve artık hayatımı istediğim biçimde yaratıyorum. Güvenlik içindeyim.

Kutsal sevgiyle korunuyorum ve güven duyuyorum.

Şişman –kalçalar: (Ana babaya duyulan inatçı öfke birikimleri) Geçmişi bağışlamaya hazırım. Ana babamın sınırlamalarının ötesine geçmem iyi ve güvenli (tehlikesiz) bir şey.

Şişman –karın: (Yeterince bakılıp beslenmediği için öfke duyma)

Kendimi ruhsal gıdayla besliyorum; doyum içinde ve özgürüm.

Şişman- –kollar: (Kendisinden sevgi esirgendiği için öfke duyma) İstediğim tüm sevgiyi yaratmam iyi ve güvenli -tehlikesiz bir şey.

Şişman – –uyluklar: (Çocukluk devresine ait, bastırılıp sıkıştırılmış öfke birikimleri. Çoğunlukla babaya duyulan gazap.) Babamı sevgiden yoksun bir çocuk olarak görüyor ve onu kolayca bağışlıyorum. Her ikimiz de özgürüz.

Sirpençe –Çıbanlar: (Kişisel olarak uğranan haksızlıklarla ilgili zehirli öfke.) Geçmişi serbestçe bırakıyor ve zamanın hayatımın her alanını iyileştirmesine izin veriyorum.

Tansiyon –yüksek: (Çoktan beri süren, çözülmemiş duygusal sorun.)

Geçmişi neşeyle geride bırakıyorum. Huzur içindeyim.

Tansiyon –düşük: (Çocukken yeterince sevgi görmemiş olma. Bozguna uğramışlık ‘’Ne anlamı var ki? Nasıl olsa işe yaramayacak’’ yaklaşımı.)

Artık daima-sevinçli olan ŞİMDİ de yaşamayı seçiyorum. Hayatım bir sevinç kaynağıdır.

Taşıt tutması: (Korku. Tutsaklık. Kapana kısıldığını hissetme.)

Her zaman ve her yerde kolaylıkla hareket ediyorum. Beni kuşatan şey yalnızca sevgi.

Tetanoz: (Kızgın, yiyip bitiren düşüncelerden kurtulma isteği.) Yüreğimdeki sevginin tüm bedenimi ve duygularımı yıkamasına ve iyileştirmesine izin veriyorum.

Tırmalamalar –tahriş edici kaşıma: (Hayatın sizi çok hırpaladığını hissetmeniz. Hayatın bir aldatmaca olduğunu, aldatıldığınızı hissetmeniz.)

Hayatın bana gösterdiği cömertlik için minnettarım. Ben kutlu bir varlığım.

TIRNAK YEMEK: (Çaresizlik ve düş kırıklığı. Kendini yemek. Anne babaya öfke duymak.)

Büyümeyi seçiyorum. Artık kendi hayatımı kolaylıkla ve zevkle idare ediyorum.

Tikler, seğirmeler: (Korku. Başkaları tarafından gözlendiği duygusu.)

Tüm hayat beni beğeniyor ve onaylıyor. Her şey yolunda. Güvenlik içindeyim.

Timus: (Bağışıklık sisteminin temel guddesi. Hayat tarafından saldırıya uğradığını hissetme. ’Onlar dışarıda bana saldırmak için bekliyorlar’’ duygusu. Herkes bana zarar vermeye uğraşıyor. Hayat bana saldırıyor.) Sevecen düşüncelerim bağışıklık sistemimim güçlendiriyor. İç ve dış dünyamda güvenliyim. Sevgiyle iyileşiyorum.

Tiroit – guatr: (Aşağılanmak. İstediğim hiçbir şeyi yapamıyorum. Bana sıra ne zaman gelecek) Eski sınırlılığımı aşıyorum ve kendimi özgürce, yaratıcılığımla ifade ediyorum.

Tiroidin az çalışması: (Vazgeçme. Kendini umutsuz bir biçimde bastırılmış hissetme.) Kuralları beni tümüyle destekleyen yeni bir hayat yaratıyorum.

Tiroidin aşırı çalışması: (Dışarıda (hariç) bırakıldığı için şiddetli öfke, gazap.) Ben hayatın merkezindeyim ve kendimi ve gördüğüm her şeyi beğeniyor ve onaylıyorum.

Tutulmalar –sertleşmeler: (Katı, inatçı düşünce biçimi.)

Esnek düşünebilecek kadar güvenlik içindeyim.

Tüberküloz: (Bencillikle kendi kendini yok etmek. Hükmedici sabit düşünceler. Öç alma ihtiyacı.) Kendimi sevdikçe ve onayladıkça, daha huzurlu, barışçıl bir dünya yaratıyorum.

Uçuk ve kabarcıklar: (Kırgınlık. Duygusal korunma yoksunluğu. Öfkeli sözcükleri kafada kurup, onları ifade etmekten korkma.)

Ben yalnızca huzur verici deneyimler yaratırım, çünkü kendimi seviyorum. Her şey yolunda. Hayatın akışında, her yeni deneyime kolaylıkla uyum sağlıyorum.

Basit uçuk –dudaklarda: (Şikâyet etmek için yanıp tutuşma. Söylenmemiş (açığa vurulmamış) acı ve sert sözcükler.)

Ben yalnızca sevgi sözcükleri düşünür ve söylerim. Hayatla barış halindeyim.

Uçuk -Üreme organlarında: (Cinsel suç konusundaki toplumsal inancı benimseme ve cezalandırılma ihtiyacı duyma. Toplumdan utanma. Cezalandırıcı bir Tanrı’ya inanma. Cinsel organını reddetme.) Benim Tanrı anlayışım beni destekliyor. Ben normal ve doğalım. Kendi cinselliğimden ve bedenimden mutluluk duyuyorum. Ben harikayım.

Urlar –tümörler: (Eski yaraları ve şokları besleme. Vicdan azabı, pişmanlık birikimi.) Geçmişi sevgiyle bırakıyor ve dikkatimi bu yeni güne çeviriyorum. Her şey yolunda.

Uyku hastalığı – narkolepsi: (Hayat sürecine güvenmemek. Suçluluk. Başa çıkamama. Aşırı korku. Kaçıp kurtulma isteme. Burada olmak istememe.) Günü ardımda bırakıyor,

Huzurlu bir uykuya dalıyorum. Yarın yeni bir gün ve çözümleriyle geliyor. Tanrısal bilgeliğin ve rehberliğin beni her zaman koruduğuna güveniyorum. Emin ellerdeyim.

Uykusuzluk: (Korku. Yaşam sürecine güvenmeme. Suçluluk duygusu.)

Günü sevgiyle geride bırakıyorum ve yarının kendi başının çaresine bakacağını bilerek huzur dolu bir uykuya dalıyorum.

Uyuşma: (Başkalarını umursamamak. Sevgi vermemek. Zihinsel duyarsızlık.)

Duygularımı ve sevgimi paylaşıyorum. Herkesin sevgisine karşılık veriyorum.

Uyuz: (Başkalarının fazla etkisinde kalmak. Hastalıklı düşünme biçimi. Başkalarının sizin canınızı sıkmalarına, sizi sinirlendirmelerine izin Verne. Ben hayatın canlı, sevecen, neşeli ifadesiyim. Ben kendi kendimin efendisiyim.)

Hayatın yaşayan, seven, haz dolu bir ifadesiyim. Benim, kendi kişiliğim var.

Ülser: (Korku. Yetersiz olduğuna dair duyulan güçlü inanç. Sizi ne yiyip bitiriyor)

Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Barış ve huzur doluyum.

Ürperme: (Zihinsel kasılma. Geriye çekilme. Uzaklaşma arzusu. Beni yalnız bırak.)

Her zaman emniyetteyim ve güven içindeyim. Sevgi beni kuşatıyor ve koruyor.

Üşüyüp titreme: (Zihinsel olarak içe çekilme, büzülme. Geri çekilme, bir kenara çekilme arzusu.’’ beni yalnız bırakın’’ duygusu.) Her an emin ellerde ve güvenlik içindeyim. Sevgi beni kuşatıyor ve koruyor. Her şey yolunda.

Varis: (Bulunduğun durumdan nefret etmek. Cesareti yitirmek. Aşırı yük taşıdığını hissetme. Nefret ettiğiniz bir işte ya da bir yerde bulunmanız. Hevesinizin kırılması. Gücünden fazla çalıştığını ve taşıyabileceğinden fazla yük yüklendiğini hissetme.) Hayatı seviyorum ve özgürce hareket ediyorum. Gerçekten ayakta duruyor ve neşeyle yaşayıp hareket ediyorum. Hayatı seviyorum ve özgürce dolaşıyorum.

Verem: (Bencillikten ağır ağır eriyip gitme. Tahakküm edicilik, sahiplenicilik. Gaddar düşünceler. İntikam alma.)

Kendimi sevip onaylarken, içinde yaşayacak mutlu, barış dolu bir dünya da yaratıyorum.

Viral enfeksiyonlar – virüslerin sebep oldukları: (Hayatında mutluluk ve neşeden yoksunluk. Acılık duygusu.)

Mutluluğun hayatımda rahatça akmasına sevgiyle izin veriyorum. Kendimi seviyorum.

Vitiligo – ciltte beyaz noktalar: (Ait olmama. Kendini her şeyin dışında hissetmek. Bir gruba dahil hissetmemek.)

Hayatın tam merkezindeyim. Herkese ve her şeyle sevgiyle bağlıyım.

Vulva –Dış genital bölge: (İncinebilirliği temsil eder.)

İncinebilir olmak iyi ve güvenli (tehlikesiz) bir şeydir.

Yanma – beden ısısının yükselmesi: (Kızgınlık. Küplere binmek.)

Sevgi ve coşku doluyum. Kendi içimde ve çevremde sadece barış ve uyum yaratıyorum. Kendimi iyi hissetmeyi hak ediyorum.

Yanıklar: (Kızgınlık. Alev alev öfke.)

İçimde ve çevremde barış ve uyum yaratıyorum. İyi hissetmeyi hak ediyorum.

Yaşlılık sorunları: (Toplumsal inançlar. Eski düşünceler. Kendim olma korkusu. Şimdiyi reddetmek.) Her yaşta kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Hayatın her anı mükemmel.

Yatağı ıslatma – uykuda idrar kaçırma: (Ebeveyn korkusu. Genellikle baba.)

Bu çocuğa sevgi, şefkat ve anlayışla bakıyorum. Her şey yolunda.

Yılancık: (Başkalarının hayatına çok fazla karışmasına izin vermek. Kendini yeterince temiz ve iyi bulmamak.) Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Hiç kimsenin, hiçbir şeyin üzerimde gücü olmasına izin vermiyorum.

Yirminci yaş dişi:(Sağlam bir temel yaratmak için gereken zihinsel hazırlığı yapmamak)

Bilincimi, hayatın genişletmesine açıyorum. Gelişmek ve değişmek için hazırım. Ve bol imkânım var.

Yorgunluk: (Direnme, can sıkıntısı. İnsanın yaptığı işi sevmemesi.)

Hayat bana coşku veriyor; istek ve enerji doluyum.

Yumrular: (EGO’nun, mesleki konuda (kariyerle ilgili olarak) içerlemesi, düş kırıklığına uğraması, yaralanması.) Zihnimden, bu ertelemeye neden olan düşünce kalıbını atıyor ve artık başarının benim olmasına izin veriyorum.

Yumurtalıklar: (Yaratıcılık noktası.) Yaratıcılığımı dengeliyorum.

Yüz: (Dünyaya gösterdiğimiz şeyi temsil ediyor.)

Kendimi olduğum gibi ifade ediyorum. Ben olmak iyi ve güvenli bir şey

Yüz felci: (Öfke üzerinde aşırı kontrol. Duygularını ifade etme konusunda isteksizlik.) Duygularımı ifade etmem, benim için iyi ve güvenli (tehlikesiz) bir şeydir. Kendimi bağışlıyorum.

Zatürree: (Umutsuz. Hayattan bıkkınlık. Duygusal yaraların iyileşmesine izin verilmemesi.)

Yeni düşünceleri kabul ediyorum. Bu an, yeni bir an.

Zona: (Korku ve gerginlik. Aşırı duyarlılık.)

Dinginim ve huzurluyum. Çünkü hayatın akışına güveniyorum.

© 2019 Fusun Alkan Tasarım Düzenleme Enerji Dizayn

Sosyal Medya:        

Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan bilgiler herhangi tıbbi bir öneri içermez. Verilen bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Sağlık sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız.