Reiki Tekniği Nedir?

Reiki, Dr. Mikao Usui (1865- 1926) ile   başlayan bir şifa ve ruhsal gelişme enerjisi sistemine verilen isimdir.

Bu şifa yöntemlerini Usui yalnızca uygulamakla kalmamış, birçok kişiye de öğretmiştir. Yazılanlara göre Usui, 1923’te Tokyo’ya büyük zarar veren Kanto depremi sırasında insanlara yardım amacıyla çok yoğun çalışmıştır. Yeni klinikler kurmuş, ülkesinin diğer bölgelerine giderek Reiki sistemini tanıtmış ve uygulamıştır.

Öğrenilmesi son derece kolay olan bir iyileştirme metodudur. Ancak öğrenilmesi kolay olmakla beraber, Reiki’yi kullanma yeteneği geleneksel metodlarla elde edilemeyip, ancak bir Reiki Master’ın öğrencisine bu yeteneği transferi şeklinde olmaktadır.

Gerekli olan tek şey seminer sırasında bir Reiki Master’ın inisiyasyonudur.

Bu enerjinin kullanılması bireysel zekaya ya da ruhsal tekâmül seviyesine bağlı olmadığından, her yaştan ve geçmişten binlerce insana transfer edilmiştir.

Tedavi sırasında sanki içinizden geçen ve sizi saran olağanüstü bir ısının sıcaklığını hissedersiniz. Reiki kişinin sadece fiziksel bedenini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda duygularına, zihnine ve ruhuna da etki ederek, rahatlama, barış, güvenlik ve iyi-hissetme gibi birçok olumlu duygunun da hissedilmesine yardımcı olur. Bu olağanüstü sonuçların birçoğu kayıtlara da geçmiştir.

Reiki,

Herkesin kullanabileceği, basit, doğal ve güvenli bir ruhsal iyileşme ve kişisel gelişim metodudur.

Herkes Reiki Öğrenebilir

Reiki öğrenme yeteneği, kişinin entellektüel kapasitesine bağlı değildir. Ya da o kişinin meditasyon yapmayı bilmesi gerekmez. Yıllar süren çalışmalara ihtiyaç yoktur. Basit bir şekilde, öğretmenden öğrenciye aktarılır. Bu gerçekleşince artık o kişide Reiki vardır ve onu uygulayabilir. Dolayısıyla herkes tarafından öğrenilebilir.

Reiki çok saf bir şifa biçimidir. Kişisel yetenekler ya da sonradan kazanılan yeteneklere ihtiyaç yoktur. Bu yüzden, uygulayıcının kişiliği, deneyimin önemini gölgelemez. Tanrının şifa veren sevgisine ve korumasına direkt olarak bağlanıyor olma duygusu çok açık olarak yaşanır.

Reiki Seminerleri