. Karuna Reiki Semineri - Theta Healing nedir-Access Bars-Usui Reiki Eğitimi-İzmir

Karuna Reiki

Karuna Reiki sistemini, Milletlerarası Reiki Merkezi kurucusu William Lee Rand geliştirmiştir.

Bu sistem Kathleen Milner’ in, Tera-Mai adındaki Reiki sistemini temel alarak kurulmuştur.

William Lee Rand bu sistemin sembollerini, sembollerin kullanışlarını,

Uyumlama şeklini ondan esinlenerek oluşturmuştur.

Ancak üzerlerinde değişiklikler yaparak, kalbi merkez alan bir sistem yaratmıştır.

Karuna Reiki ile Usui Reiki arasındaki en belirli fark ise; Karuna enerjisinin çok kesin ve belirli olup,şifa istenen noktaya çok daha iyi odaklanmasıdır.

Karuna 1-2 uygulayıcısı ve Karuna 1-2 Master seviyelerinde eğitim verilir.

Karuna’nın yaratıcısı olan William Lee Rand, Usui Reiki eğitimini 1981 ve 1982 de Hawaii’ de yaşarken almıştır.

1989 da Michigan’ a taşındığı zamanda Usui Reiki Masteri olmuştur.

Master olduktan sonra diğer Reiki Masterlar ile çalışmayı ve bu sayede bilgilerini daha da geliştirmeyi gaye edinmiştir.

Memleketi dolaşmış ve başka üç tane Usui Reiki Masterından daha eğitim almıştır.

Bu sırada şifacılığın hiç bitmeyecek bir öğrenimi gerektirdiğini anlamıştır.

İlk başlarda yeni bir Reiki sistemi yaratmak istememiş ancak, 1989 da yeni semboller ve uyumlama şekilleri kendisine rehberleri tarafından öğretilmiştir. Yıllar sonra öğrencileri de bu sembolleri kullanmak istemişler ve ondan izin almışlardır. 1993 de en iyi öğrencilerini bir araya toplamış ve beraber sembollerin gücü ve işleyişi ile yeni uyumlamalar hakkında çalışmalar yapmışlardır. 1995 de değişik uyumlamalı ve değişik sembollere sahip Reiki’yi temel alan bu enerji sistemine Karuna Reiki demişlerdir.

Karuna Sanskritçe bir kelimedir. Başkalarının ıstırabını azaltmak için yapılan herhangi bir eylem anlamına gelir ve aynı zamanda “şefkatli eylem” olarak da tercüme edilebilir. 

Karuna, Dünya’daki ıstırabı sona erdirmek için çalışan tüm aydınlanmış varlıkların motive edici niteliğidir. Kendinizde Karuna’yı geliştirirken, sadece başkalarına yardım etmekle kalmaz, aynı zamanda tüm aydınlanmış varlıklar tarafından gönderilen Karuna’ya daha açık hale gelirsiniz. Böylece iyileşmeniz de hızlanır.

Karuna Reiki® sizi tüm aydınlanmış varlıklarla daha yakın çalışmaya açar. Bu, ruhsal olduğu kadar fiziksel olarak mevcut olan aydınlanmış kişileri de içerir.

Bu sınıf, Reiki Master eğitimi almış olan herkes içindir. İki seviye, iki uyumlama, dört ana sembol ve sekiz uygulama sembolü ile tamamlanmıştır. 1994’ten beri bu sistem denendi ve etkili ve güçlü olduğunu görüldü. Aslında, çoğu öğrenci bunu Usui Reiki’den daha güçlü buluyor! Enerjinin daha kesin bir hissi var. Duygusal ve ruhsal seviyelerde çalışır ve aynı zamanda daha fazla topraklanmasına yardımcı olabilir. Uyumlanmaları alanlar rehberleri, melekler ve yüksek benlikleri ile deneyimler bildirirler ve diğer aydınlanmış varlıkların iyileştirici varlığını hissederler.

Dört Karuna Reiki® sembolünün kısa bir açıklaması burada verilmiştir:

İlk sembol, hastayı derin iyileşmeye hazırlar ve geçmiş yaşam sorunları için faydalıdır. Hücresel düzeyde karmayı ve derinlemesine oturmuş sorunları serbest bırakmaya yardımcı olur. 

İkinci sembol derinden iyileşir ve kendimizi gerçeklerden izole etmek için bilinçsizce kullandığımız olumsuz kalıpları kırmak için kullanılabilir, böylece yanılgı ve inkarları paramparça eder. Gölge benliğini iyileştirir. 

Üçüncü sembol kişiyi sevgi ile doldurur ve dengeyi yeniden sağlar. 

Dördüncü sembol, hastayı vücuda geri getirerek ve topraklayarak tedaviyi tamamlar. 

Karuna II sembolleri daha yüksek titreşimli ve daha güçlüdür. Doğrudan Yüksek Benlik ile bağlantı kurmaya yardımcı olurlar ve daha derin bir seviyede çalışırlar. 

Karuna Reiki®’nin her iki seviyesi ve her iki uyumlama yanı sıra on iki sembolün tamamı hakkında talimat ve uygulama verilecektir. Bu 2 dersi aldıktan sonra Karuna Reiki®, uygulayıcı seviyesi ve master seviyesi öğretebileceksiniz.

Sınıf kılavuzu ve sertifika dahildir.

 

© 2019 Fusun Alkan Tasarım Düzenleme Enerji Dizayn

Sosyal Medya:        

Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan bilgiler herhangi tıbbi bir öneri içermez. Verilen bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Sağlık sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız.