. Seichim Reiki - Theta Healing nedir-Access Bars-Usui Reiki Eğitimi-İzmir

Seichim Reiki

Seichim / Sekhem, eski Mısır’da şifa amacıyla kullanılan bir Evrensel enerji biçimidir. Bu enerji, kalp merkezine odaklanarak fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal seviyelerde iyileştirir. Reiki’ye benzer, ancak daha yüksek bir titreşimle çalışır ve daha derin bir seviyede iyileştirir. Günümüzde Seichim / Sekhem, en yaygın olarak, uygulamalı şifa tedavileri vermek için eller aracılığıyla yönlendirilmektedir.  

Seichim ve Sekhem aynı kelimenin iki farklı yazılışıdır. Aynı enerjiye atıfta bulunurlar ve birbirlerinin yerine kullanılmışlardır.

Sekhem, Mısır’ın Evrensel Enerji ve Güç anlamına gelen eski kelimesidir. “Güçlerin Gücü” olarak çevrilir.  

Patrick Zeigler, günümüzde kullanılan Seichim / Sekhem’in kurucusudur ve bu enerjiyi “yeniden keşfeden” kişidir. Patrick, geceyi Mısır’daki Büyük Giza Piramidi’nde geçirmek için uzun süredir devam eden bir rüya gördü. Bunu 1980’de başardı ve piramitteki o gece Seichim / Sekhem enerjisi, kendisini sonsuzluk modelinde hareket eden dönen bir elektrik mavisi ışık şeklinde Patrick’e sundu. Bu ışık Patrick’in kalbine girdi ve onu sürekli olarak Seichim / Sekhem enerjisinin sonsuz bir kaynağı ile bağlı bırakan bir inisiyasyon formuyla sonuçlandı. Patrick, bu enerjinin şifa amacıyla uygulanabileceğini buldu.

 Enerji Patrick’ten başkalarına aktarıldı ve çeşitli insanlar tarafından Usui Reiki’ye benzer iyileştirme sistemlerine dönüştü.  

Seichim / Usui Reikiye benzer şekilde Usui Reiki sembolleri ve uyumlamalarına dayalı geliştirilmiştir. Sekhem Reiki uzaktan çalışmalarda kullanılabilir.

Reiki ve diğer enerjilerden onu farklı kılan uygulandığında insanı çevreleyen güç çok daha fazladır. Diğerlerinin yarısı kadar zaman uygulansa bile diğerlerinden çok daha uzun süre vücutta kalır. Fiziksel, ruhsal, enerji bedeni, zekâsı, duyguları üzerinde aynı zamanda etki gösterir. Sekhem’de tam, eksizsiz şifa vardır, şifası çok derinlerden baslar. Ruh seviyesinde çalışır.

Seichim titreşim frekansı Reiki’den daha fazladır.

SEICHIM REİKİ SEMBOLLERİ

Reiki ve Seichim sembolleri birlikte kullanıldığında evrensel yaşam enerjisinin kullanım alanını destekleyicidirler, ya da doğrudan etkilerler.
Seichim Reiki enerjisi ve 4 adet sembol ile öğrenilir, ilave olarak 2. aşama da 5 sembol eklenir. Değişim, yönlendirilme ve aktarıcı özellik içerirler. Her alanda kolaylıkla uygulanabilirler, bol pratik yaparak kolaylıkla adaptasyon sağlanabilmektedir. Baştan aşağıya doğru tüm vücuda çizilir.

Reiki gibi Seichim’de şifa sistemidir. Evrenin sonsuz kaynağından gelir bu enerji. Yaşayan ışık enerjisi olarak öğretilir. Enerji şifa için, gerçek potansiyelinize kavuşmanız için kullanılır.

© 2019 Fusun Alkan Tasarım Düzenleme Enerji Dizayn

Sosyal Medya:        

Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan bilgiler herhangi tıbbi bir öneri içermez. Verilen bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Sağlık sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız.